Zatrzymywanie wody w organizmie – jaka może być przyczyna?

Autor:
Kategorie: Dieta

Prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu zależeć będzie od wielu czynników, a to oznacza, że im większa będzie nasza wiedza na ten temat, tym większa szansa, że uda nam się uniknąć wielu problemów. Jest sporo ludzi, którzy narzekają na zatrzymanie wody w organizmie. Taką sytuację można łatwo wychwycić, ponieważ będziemy mieli opuchnięte nogi i ręce, będziemy niekontrolowanie przybierać na wadze, a także mogą się pojawić zdrętwienia stawów. Takie zatrzymywanie wody w organizmie może być spowodowane przez wiele różnych czynników, a to oznacza, że warto się przyjrzeć nie tylko poziomowi hormonów w naszym ciele, ale również naszej diecie. Nagromadzenie wody w organizmie może być przyczyną zwiększonej ilości estrogenów, ale możemy też się do tego sami przyczyniać, poprzez picie zbyt małej ilości płynów i jednoczesne spożywanie zbyt dużej ilości soli.

Co może powodować zatrzymywanie wody w organizmie?

Zanim będziemy mogli przeciwdziałać jakimś problemom, najpierw musimy znać ich przyczyny, a więc to, co do nich doprowadziło. Dlatego też warto wiedzieć, że zatrzymanie wody w organizmie może być efektem spożywania zbyt małej ilości płynów, kiedy to nerki wolniej pracują, nie usuwają toksyn z naszego organizmu, a one przyczyniają się do zatrzymania wody i naszej opuchlizny. Co więcej, zatrzymywanie wody w organizmie może być spowodowane przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej, albo zbliżającej się miesiączki, kiedy to w organizmie kobiety jest za dużo estrogenów. Nagromadzenie wody w organizmie może się również pojawić z powodu niewłaściwej pracy serca czy nerek, a to oznacza, że powinniśmy w pierwszej kolejności przyjrzeć się naszemu zdrowiu. Jeśli tutaj nie znajdziemy żadnych nieprawidłowości, to warto zwrócić uwagę na naszą dietę.

Może się okazać, że zatrzymanie wody w organizmie będzie spowodowane nadmiernym spożywaniem soli.

Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu domowymi sposobami?

Jeśli przeszkadza nam to, że ciągle czujemy się opuchnięci, nasza waga nieustannie się zmienia, a ubrania, które jednego dnia na nas pasują, kolejnego są za ciasne, to z pewnością powinniśmy się dowiedzieć, jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, korzystając z domowych sposób. Przede wszystkim musimy pić różnego rodzaju napary, które będą działały moczopędnie, co pozwoli nam usunąć toksyny z naszego organizmu i wspomóc pracę nerek. Co więcej, szukając informacji co na zatrzymywanie wody w organizmie, dowiemy się, że powinniśmy pilnować tego ile pijemy. Z jednej strony nasz organizm będzie mógł wypłukać toksyny, z drugiej strony może się okazać, że jeśli pijemy zbyt mało magazynuje wodę, chroniąc się w ten sposób przed niedoborem.

Poza tym, jeśli zastanawiamy się jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, to powinniśmy ograniczyć ilość spożywanej soli, ponieważ ona również przyczynia się do takiego stanu rzeczy. Musimy wiedzieć, że zatrzymywanie wody w organizmie jest często spotykaną przypadłością. Dlatego warto mieć świadomość, jak sobie z tym radzić, bo wbrew pozorom takie dolegliwości mogą być męczące. To też oznacza, że warto sprawdzić jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, aby znowu móc się czuć dobrze w swoim ciele. Na początek możemy sięgać po różnego rodzaju domowe sposoby na zatrzymanie wody w organizmie, a dopiero jeśli one nie pomogą, powinniśmy udać się po odpowiednie leki.

Może się też okazać, że konieczne będzie wykonanie różnych badań, abyśmy mogli znaleźć źródło naszych problemów, jeśli chodzi o zatrzymywanie wody w organizmie.