Noc pod namiotem – jak należy się przygotować?

Autor:
Kategorie: Podróżowanie

Są ludzie, którzy wyjeżdżając na wakacje rezerwują wyłącznie najlepsze hotele z pełną obsługą. Są tacy, którzy mają mniejsze wymagania, niejednokrotnie korzystają z prywatnych kwater, a stołują się w przypadkowych restauracjach. Jednak są również takie osoby, dla których idealne wakacje to takie, które spędzają pod namiotem, najlepiej blisko natury. Oczywiście na taką wyprawę trzeba się odpowiednio przygotować, dlatego z wyprzedzeniem należy się zastanowić co wziąć pod namiot, aby mieć pewność, że taka podróż będzie udana i co więcej, że miło będziemy ją wspominać. Dlatego warto wcześniej przygotować listę, na której będziemy mieli wypisane wszystko odnośnie tego, co zabrac na kemping pod namiot, bo wówczas będzie pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy, a to będzie ważne, zwłaszcza jeśli planujemy rozbić się z dala od jakichś miasteczek, gdzie moglibyśmy uzupełnić braki. Jeśli nie wiemy, co zabrać ze sobą pod namiot, to zawsze możemy zapytać znajomych, którzy takie wyprawy mają już za sobą.

Co musimy się znaleźć na naszej liście odnośnie tego co wziąć pod namiot?

Taką listę odnośnie tego co wziąć pod namiot powinniśmy zacząć przygotowywać odpowiednio wcześniej, tak abyśmy mieli dostatecznie dużo czasu na jej spokojne uzupełnienie i przemyślenie, czy zapisaliśmy tam wszystko co niezbędne. Dlatego też zastanawiając się co zabrac na kemping pod namiot, powinniśmy wpisać przede wszystkim nieprzemakalny i odpowiedniej wielkości namiot, następnie karimatę albo materac, abyśmy mieli pewność, że będzie nam się dobrze spało. Dalej na naszej liście co wziąć pod namiot musi się również znaleźć śpiwór, jak i może się tam pojawić niewielka poduszka, jeśli nie wyobrażamy sobie spania bez niej. Trzeba również pamiętać, że pod namiotem nie będziemy mieli prądu, a to oznacza, że musimy zabrać ze sobą latarkę, a najlepiej dwie i zestaw baterii do nich, co ułatwi nam poruszanie się po namiocie w ciągu nocy. Oczywiście tworząc naszą listę odnośnie tego, co zabrać ze sobą pod namiot, warto również pomyśleć o preparacie na komary, jak również o ręcznikach i sznurku na którym będziemy mogli je rozwiesić, aby mogły wyschnąć. Nie możemy również zapominać o lodówce turystycznej, bo to w niej będziemy przechowywać jedzenie.

Co zabrać pod namiot do jedzenia też warto wiedzieć

Może się okazać, że będziemy spać w namiocie, ale jednocześnie będziemy chodzili do restauracji na obiady. Ale może też być tak, że nie będziemy mieli gdzie ich jeść, a wówczas jednym z ważnych pytań będzie to, co zabrać pod namiot do jedzenia. Przede wszystkim musimy spakować jak najwięcej suchego prowiantu, takiego który się nie psuje, jeśli nie trzymamy go w lodówce. Warto jednak zaopatrzyć się w turystyczną lodówkę, która długo będzie trzymała zimno, bo wówczas będziemy mogli zabrać ze sobą również inne jedzenie. Co ważne, jeśli planujemy przygotowywać sobie jedzenie na ciepło, to zastanawiając się co zabrac na kemping pod namiot, nie możemy zapominać o kuchence turystycznej i zestawie garnków. Warto również będzie zabrać talerze, sztućce czy kubki, które sprawią, że łatwiej będzie nam nie tylko przygotować, ale i spożywać posiłki. Warto się zastanowić co zabrać ze sobą pod namiot, aby mieć pewność, że będziemy mieli wszystko, co pozwoli nam przyjemnie przeżyć nadchodzące wakacje. Mamy wiele podstawowych rzeczy jak karimata, śpiwór czy latarka, ale warto również pomyśleć o jakiejś książce czy niewielkiej grze planszowej, tak abyśmy mogli umilić sobie wolny czas. Zastanawiając się nad tym, co wziąć pod namiot warto również pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu w postaci kłódki, tak abyśmy mogli odpowiednio zabezpieczyć nasz namiot, kiedy będziemy się od niego oddalać. No i oczywiście analizując co wziąć pod namiot, nie możemy również zapominać o workach na śmieci, tak abyśmy mieli pewność, że nie zostawimy po sobie żadnego bałaganu. Bardzo ważne jest tutaj to, abyśmy nasze miejsce biwakowania zostawili czyste i uporządkowane. Im wcześniej zaczniemy robić taką listę, tym większa będzie pewność, że niczego nie zapomnimy.