Nie chudniesz, chociaż ciągle ćwiczysz? Sprawdź, dlaczego ćwiczę na siłowni i nie chudnę

Autor:
Kategorie: Ćwiczenia

Ludzie podejmują aktywność fizyczną z różnych powodów. Jedni chcą poprawić wygląd swojego ciała, inni chcą zrzucić nadmiar kilogramów, kolejni ćwiczą dla poprawy kondycji, a jeszcze inni dla lepszego samopoczucia. Jednak niezwykle istotne w tym wszystkim jest to, że każdy chce widzieć efekty swoich wysiłków, a niestety często pojawia się rozczarowanie. Ćwiczę na siłowni i nie chudnę, a to oznacza, że mój wysiłek idzie na marne i nie ma sensu go kontynuować. Jeśli faktycznie naszym problemem jest to, że wprowadzona została dieta ćwiczenia i nie chudnę, to trzeba poszukać przyczyny takiej sytuacji, a następnie spróbować wprowadzić odpowiednie zmiany, aby jednak te efekty były widoczne.

Często pojawia się stwierdzenie chodze na fitness i nie chudne

Niejednokrotnie jest tak, że przez lata hodujemy nadmierne kilogramy, a następnie w ciągu kilku pierwszych dni diety i ćwiczeń, chcielibyśmy je zrzucić. Dlatego często pojawia się stwierdzenie chodze na fitness i nie chudne, a więc to nie ma sensu. Prawda jednak jest taka, że musimy się tutaj uzbroić w cierpliwość. To długi proces, a co się z tym wiąże, zanim nasz organizm przyzwyczai się do zmian i zacznie się im poddawać może minąć nawet kilka tygodni. To oznacza, że zniechęcenie spowodowane słowami ćwiczę i nie chudnę, pojawia się zbyt szybko. Musimy ćwiczyć przez dłuższy czas, aby móc zaobserwować u siebie pozytywne zmiany. Co więcej niektórzy martwią się również tym, że ćwiczę a waga rośnie.

Warto mieć na uwadze, że podczas ćwiczeń wyrabiamy mięśnie, a to może powodować wzrost wagi. Dlatego tak ważne jest to, aby pomiarów nie ograniczać tylko do sprawdzania masy ciała, ale również sprawdzać centymetry, w najważniejszych partiach ciała, takich jak brzuch, biodra czy uda. Wówczas może się okazać, że chwilowo waga rośnie, ale centymetrów ubywa.

Co może być przyczyną problemów ćwiczę i nie chudnę?

Może się okazać, że jest dieta ćwiczenia i nie chudnę, a to będzie spowodowane tym, że albo dieta jest źle dobrana, albo ćwiczenia. Co więcej, może się okazać, że w nagrodę za ćwiczenia podjadamy, albo nagradzamy się większymi posiłkami, bo tak wspaniale mi poszło i jestem taki głodny, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Dlatego na początku warto korzystać z pomocy doświadczonych trenerów, którzy wszystko odpowiednio do nas dopasują. Przyczyną problemów ćwiczę i nie chudnę może być też to, że ćwiczymy zbyt krótko i nasz organizm nie zdąży jeszcze spalać tłuszczu, kiedy my nasz trening kończymy. Dlatego też jeśli zauważamy problem, że ćwiczę na siłowni i nie chudnę, to warto porozmawiać ze specjalistą, aby on pomógł nam znaleźć źródło naszych problemów. Jeśli chodze na fitness i nie chudne, to trzeba się przyjrzeć zarówno ćwiczeniom, jak i diecie. Czy są odpowiednio dobrane, czy są we właściwy sposób przestrzegane, czy faktycznie ćwiczymy tyle ile powinniśmy. Może się też okazać, że ćwiczę i nie chudnę, bo nadal jem zbyt dużo albo zbyt kalorycznie. Poza tym, musimy się uzbroić w cierpliwość.

Na wszystko potrzeba czasu, jeśli dopiero w naszym życiu pojawiła się dieta ćwiczenia i nie chudnę, może to oznacza, że musimy odczekać jeszcze trochę czasu, aby móc w końcu zobaczyć efekty naszych wysiłków.