Kontrola nad populacją

Autor:
Kategorie: Prawo

W 1987 roku została wprowadzona w Chinach polityka jednego dziecka, która miała na celu spowolnienie a nawet zmniejszenie chińskiej populacji. Prawo nakładało olbrzymi podatek na rodziny, które decydowały się na więcej niż jedno dziecko.

Pomysł ten budził wiele kontrowersji, ponieważ jego efektem było wiele porzuceń noworodków czy też aborcji. Przepisy, prawo mają za zadanie chronić obywateli a nie zastraszać i ograniczać.

Polityka poniekąd jest zrozumiała biorąc pod uwagę przyrost naturalny w Chinach niemniej jednak jest niezgodna z innymi prawami człowieka przede wszystkim obywatel powinien być chroniony przez kraj, w jakim się urodził, a nie napiętnowany lub też w sposób niehumanitarny likwidowany pośrednio przez aparat państwowy, bo przecież jak wytłumaczyć fakt aborcji wymuszony przez przepis. Tak jak wiele jest przepisów tak samo dużo jest kontrowersyjnych z nimi związanych, mimo iż ich założenie jest zupełnie inne.

Ten przykład jest drastyczny i dotyczy w sposób bezpośredni życia ludzkiego, które przedłożone jest nad czynnikami ekonomicznymi.

Potrzebny Ci zaufany radca prawny? adwokatzajac.pl - skuteczny adwokat. mecenas-lodz.com.pl