Dlaczego warto obdarować pracowników świątecznym upominkiem?

Autor:
Kategorie: Bez kategorii

Coraz większa rzesza pracodawców zdaje sobie sprawę z tego, że wysokie wynagrodzenie to nie jedyny czynnik, który pozwala na zatrzymanie pracowników przed przejściem do konkurencji. Dla ludzi oczywiście istotne jest to, jakie będzie ich miesięczne wynagrodzenie, ale równie ważne jest też to, jaka atmosfera panuje w danej firmie, jakie są kontakty między pracownikami, jak również to, czy szef docenia to, co robią oni dla firmy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm, w okresie świątecznym, przygotowuje paczki dla pracowników. Jest to jeden ze sposobów, aby pokazać podwładnym, że doceniamy ich pracę, widzimy ich zaangażowanie i cieszymy się, że z nami są. Takie paczki dla pracowników mogą posiadać różne produkty, a to oznacza, że warto się zastanowić, jak mają się prezentować.

Czy chcemy przygotować paczki dla pracowników?

Jeśli chcemy, aby nasi pracownicy poczuli się zauważeni i docenieni, to z pewnością powinniśmy wykorzystać okres świąteczny, do przygotowania dla nich drobnych upominków. Jeśli pracujemy w branży spożywczej, to takie paczki dla pracowników mogą zawierać różnego rodzaju produkty spożywcze, czy to słodkie i alkohol czy może jakieś mięsa, kawę, herbatę lub inne produkty, które mogą być przechowywane przez dłuższy czas. Czasami produkując jakieś akcesoria sportowe czy do domu, również możemy je wykorzystać, aby stworzyć paczki dla pracowników, wówczas otrzymają oni produkty, które sami wytwarzają, a więc nie będą mieli wątpliwości, co do ich wysokiej jakości. Im więcej będziemy o tym myśleć, tym łatwiej będzie nam przygotować paczki dla pracowników, jednak najważniejsze będzie pytanie, czy ma to być paczka złożona z konkretnych produktów, czy może wolimy zaoferować voucher.

Jak jeszcze mogą wyglądać paczki dla pracowników?

Nie chcemy zasypywać pracowników żadnymi produktami, co do których nie jesteśmy pewni, czy faktycznie je wykorzystają? Jeśli tak właśnie jest, to warto się zastanowić, czy paczki dla pracowników nie powinny zawierać bonów i voucherów. Mogą one być na konkretne atrakcje, jak chociażby spa, albo na zakupy w konkretnym sklepie. W tym ostatnim przypadku nasi pracownicy będą mogli kupić to, co faktycznie im się przyda, a my będziemy mieli pewność, że otrzymali prezent, z którego zrobili najlepszy, dla siebie, użytek. Możliwości jest sporo, jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby takie paczki dla pracowników w ogóle się pojawiły w firmie, żeby każdy je otrzymał i żeby pojawiały się systematycznie na każde święta. Wówczas nasi pracownicy będą czuli, że są doceniani, dzięki czemu jeszcze bardziej będą się czuli związani z naszą firmą. Czymś zupełnie normalnym jest, że dajemy paczki dla pracowników z okazji różnych świąt, czy okrągłych jubileuszy ich pracy w naszej firmie. To też oznacza, że warto się zastanowić, co konkretnie powinno się znaleźć w takiej paczce, tak abyśmy mieli pewność, że nasi pracownicy faktycznie będą zadowoleni. Dodatkowo warto podkreślić, że takie paczki dla pracowników powinny być równe dla wszystkich pracowników, bo wówczas unikniemy niepotrzebnej rywalizacji i nieprzyjemnych sporów. Warto się również zastanowić nad tym, czy takie paczki dla pracowników chcemy przygotować samodzielnie, z produktów które wytwarzamy, czy chcemy zakupić bony z konkretnego sklepu, czy może jednak ich przygotowanie zostawimy firmom, które się tym profesjonalnie zajmują.

Wbrew pozorom możliwości jest sporo, a to oznacza, że z odpowiednim wyprzedzeniem powinniśmy się nad tym wszystkim zacząć zastanawiać.