Czy mamy ulubione ćwiczenia?

Autor:
Kategorie: Ćwiczenia

Czasami jest tak, że nie chce nam się ćwiczyć i trudno nam jest się zmotywować do regularnej aktywności fizycznej. Innym znowu razem moglibyśmy ćwiczyć cały czas i choć czujemy się zmęczeni, to jednocześnie ćwiczenia dają nam wiele energii. Dlaczego tak się dzieje, że jedne ćwiczenia męczą nas już na samą myśl o nich, a przy innych dostajemy dodatkowej motywacji? Wiele będzie tutaj zależało od tego, czy lubimy wykonywać dane ćwiczenia, czy wychodzą nam one bez większego wysiłku czy jednak sporo musimy się namęczyć, aby zrobić je poprawnie. Oczywiście nie może być tak, że wybieramy tylko te ćwiczenia, które dobrze nam się robi, bo wówczas efekty naszych treningów mogą być mniejsze niż zakładaliśmy. Jednak warto dopilnować, aby w naszym planie treningowym na każdy dzień, znajdowały się takie ćwiczenia, które chętnie będziemy wykonywać.

Które ćwiczenia sprawiają nam przyjemność?

Są ludzie, którzy nie lubią biegać i tak naprawdę nie ma ich co do tego zmuszać. Może się okazać, że znacznie lepszą propozycją będą dla nich ćwiczenia na bieżni, którą można dostosowywać do swoich potrzeb, albo takie wykonywane na orbitreku. Jeśli widzimy, że mimo upływu tygodni dane ćwiczenia nadal nas bardziej męczą i frustrują niż sprawiają przyjemność, to z pewnością warto poszukać takich propozycji, które będziemy lubili wykonywać. Ćwiczenia są różne, a mimo to, jeśli będą odpowiednio dobrane i zbilansowane, to może się okazać, że uda nam się je odpowiednio dobrać, tak aby pozwalały nam na trenowanie wszystkich najważniejszych części naszego ciała.

Zmieniajmy ćwiczenia co jakiś czas

Nawet najlepsze ćwiczenia mogą nam się w którymś momencie znudzić. Dojdzie wówczas do tego, że zaczniemy je wykonywać wolniej, z mniejszą dbałością o precyzję ruchów, a to będzie powodowało, że efekty jakie będziemy uzyskiwali dzięki takim ćwiczeniom będą mniejsze. Dlatego warto co jakiś czas zmieniać ćwiczenia, nie tylko pod kątem tego, jakie partie ciała mają ćwiczyć, ale nawet jeśli mają ćwiczyć te same partie, które ćwiczyliśmy do tej pory, to i tak warto je zmieniać. Wówczas będziemy mieli więcej energii aby ćwiczyć i co więcej, nie będziemy się tak bardzo nudzić podczas ich wykonywania. Warto więc pilnować, aby zmieniać co jakiś czas ćwiczenia i żeby za każdym razem wśród nich znalazły się takie propozycje, które naprawdę będą nam sprawiały przyjemność. Do wyboru mamy najróżniejsze ćwiczenia, a to oznacza, że warto zobaczyć co jest nam proponowane i sprawdzić, które z nich najbardziej nam odpowiadają. Jednak pamiętajmy, że nie możemy przez cały czas wykonywać tylko jednych ćwiczeń, bo wówczas dana partia ciała będzie wyćwiczona, a reszta naszego ciała nie będzie się już prezentowała tak świetnie. Dlatego też musimy nie tylko szukać ćwiczeń, które będą dobrze wpływały na nasze ciało i psychikę, ale też powinniśmy pamiętać o tym, aby co jakiś czas je zmieniać. Im mniej będziemy się nudzić podczas treningu, tym bardziej będziemy się do niego przykładać.