Zrelaksowany – bardziej wydajny

Człowiek wypoczęty ma lepsze nastawienie do życia – również do pracy zawodowej. Dlatego tak ważne jest, aby każdy dzień pracy zaczynać ze szczerym uśmiechem na ustach i z zapasem energii, który pozwoli realizować wszelkie zadania jakich oczekuje od nas szef. Również w jego interesie leży to, abyśmy nie przesadzali z pracowitością.

Wszak eksperci jasno wskazują, że pracownik zrelaksowany jest bardziej wydajny i skuteczniej wykonuje polecenia służbowe. Nie należy zatem obciążać go po godzinach pracy. Oczywiście bycie wydajnym i rześkim leży w naszym najlepiej pojętym interesie, ponieważ praca w stanie zmęczenia nie jest niczym przyjemnym.

Powinniśmy zatem dołożyć wszelkich starań, aby czas wolny poświęcić na odpoczynek i własne hobby. Każdy odpoczywa inaczej. Jedni wolą spać lub wylegiwać się na kanapie przed telewizorem, inni z kolei wolą coś bardziej aktywnego.

Uprawiają sport, zajmują się przydomowym ogródkiem czy biorą udział w grach terenowych. Opcji jest sporo i o części z nich jeszcze napiszemy.