Zawód notariusza – rejent z przed lat

www.doktorpokrywka.pl

Jak się okazuje ten popularny zawód, jakim jest notariusz to nie tylko współczesny obiekt zainteresowań, bowiem niegdyś znany pod nazwą rejent, również należał do czołowych kierunków kariery.

Warto dodać, że posiada on wieloletnią historię, która przez cały czas ulega pewnej deformacji oraz regulacji, ale wszystko zgodnie z ustawą prawną, a nie osobistym upodobaniem.

Mimo, iż pierwsze wzmianki o polskich notariuszach sięgają 1933 roku, to również wtedy praca polegała na nadaniu formy notarialnej wszelkim dokumentom.

Niemniej jednak bardzo dużym krokiem było zniesienie obowiązku pełnienia funkcji urzędnika państwowego, która obowiązywała jeszcze przed 1991 rokiem.

Dodatkowo wszelkie czynności wykonywane przez notariuszy odbywały się w biurze notarialnym, a oprócz najbardziej popularnych aktów, dochodziły również chociażby księgi wieczyste, które współcześnie podlegają pracy sądów.

Wszystko to miało miejsce jeszcze w latach osiemdziesiątych, jednak u schyłku tego okresu zawód notariusza zmienił się diametralnie, dając większą szansę młodym ludziom na podjęcie pracy w tym charakterze.

To właśnie w tym okresie wprowadzono funkcjonowanie notariusza, jako wolny zawód.

Kiedy to pozbawienie konieczność bycia urzędnikiem, było tylko pierwszym krokiem do poważnych zmian, które współcześnie doczekały się dosłownej rewolucji w zawodach prawniczych.

Wszystkie te zmiany przyczyniły się przede wszystkim do większej dostępności zawodów prawniczych, a największym zakresem objęły właśnie zawód notariusza.

http://br-kancelaria.com/rozwody.html