Uwaga na pracę fizyczną

http://pl.gsk.com/media/716887/infanrix-hexa-ws-1049-druki-pl-26_01_2017.pdf

Wiele osób każdego dnia jest narażona na przeciążenia kręgosłupa oraz stawów wynikające z takiej, a nie innej profesji. Liczba pracowników fizycznych w skali całego rynku pracy jest niemała.

Część z nich codziennie musi się naprawdę poważnie wysilić, aby wykonać powierzone im zadania. Z czasem ich ciało przystosowuje się do takich sytuacji, więc wkrótce mogą więcej podnieść, dłużej utrzymać ciężar i na przykład schylać się.

Nie oznacza to jednak, iż nie ma to żadnego ujemnego wpływu na organizm. Czym innym jest uprawianie sportu, gdzie wysiłkowi z reguły towarzyszą naturalne ułożenia ciała.

Pracując fizycznie często znajdujemy się w pozycjach wymuszonych i nierzadko takich, gdzie ryzyko kontuzji jest naprawdę duże. Stąd nasz apel do wszystkich pracowników fizycznych, aby na siebie uważali.

Warto również, aby systematycznie przechodzili badania, które mają stwierdzić obecność lub brak niepokojących zmian w strukturze kręgosłupa oraz stawów. Taka profilaktyka jest zresztą ważna w każdych okolicznościach, nie tylko wówczas, gdy mamy forsowny zawód.

http://stomatologiczne.net.pl/protetyka/ diety