Innowacyjna metoda produkcji grafenu

specjalistyczne chwytaki do płyt chwytaki do płyt warstwowych polecamy chwytaki do płyt

Przyszłość i rozwój przemysłu w świetle dzisiejszych badań, nierozerwalnie związany jest z grafenem. Grafen jest płaską strukturą składającą się z atomów węgla. Z uwagi na swoją budowę określany jest jako struktura dwuwymiarowa.

Ze względu na swoje właściwości mechaniczne i elektryczne, jest bardzo pożądany przez rozwijający się przemysł. Najbardziej innowacyjna metoda produkcji grafenu została opracowana przez Politechnikę Łódzką. Wytwarzany tą metodą grafen jest najbardziej zbliżony do struktury wzorcowej, nagrodzonej nagrodą Nobla.

Nowa technologia produkcji została opatentowana na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej. Niebywałym atutem innowacyjnej technologii produkcji, jest możliwość wytwarzania grafenu na skalę przemysłową. Proces polega na uzyskaniu dużego i płaskiego lustra metalu.

Następnie tak wytworzona tafla jest poddawana obróbce chemicznej oraz cieplnej. W ten sposób wytworzony grafen może mieć zastosowanie w kompozytach i materiałach konstrukcyjnych. Prowadzone są prace nad zastosowaniem tak wyprodukowanego materiału, jako zbiornika do przechowywania wody oraz filtra wody.

scenariusz pożarowy Zajmujemy się sprzedażą baterii trkacyjnych w Polsce