Industrie 4.0

W związku z coraz szybszym rozwojem przemysłu i technologii, zaczęto używać pojęcia Industrie 4.0, które oznacza czwartą rewolucję przemysłową. Pojęcie to jest związane z aktualnie wykorzystywaną w procesie produkcyjnym automatyzacją, przetwarzaniem i wymianą danych oraz wprowadzaniem nowych technik wytwórczych.

Industrie 4.0 jest nierozerwalnie związana z innowacyjnym podejściem do produkcji. Obejmuje inteligentne przedsiębiorstwa produkcyjne, z cyber-fizycznymi systemami produkcji.

Fabryki te otoczone są internetem ludzi, internetem rzeczy, internetem usług oraz internetem danych. Czwarta rewolucja przemysłowa łączy w sobie sieci społecznościowe i biznesowe, inteligentne budynki i mieszkania, inteligentną logistykę, inteligentne sieci oraz inteligentną mobilność. W ten sposób tworzona jest inteligentna fabryka, która sterowana jest poprzez procesy cyber-fizyczne, w komunikacji ludzi z maszynami, a dzięki zastosowaniu przetwarzania danych w chmurze, możliwa jest realizacja procesów wewnętrznych i międzyoperacyjnych.

specjalistyczne przyssawki wynajmujemy przyssawki do płyt do płyt warstwowych ssawki http://bumitech-posadzki.pl/posadzki-epoksydowe/