Dźwigać tylko z rozsądkiem

wyjazd.poradnikedukacyjny.waw.pl

Podnoszenie ciężkich przedmiotów to czynność, którą wykonujemy w różnych okolicznościach. Jedni muszą to robić w pracy, innym zdarza się to sporadycznie – czy to na niwie zawodowej, czy to w ramach życia prywatnego.

Miejmy jednak na uwadze, że nawet jedno dźwignięcie, które nie zostanie prawidłowo i bezpiecznie wykonane, może mieć fatalny wpływ na stan naszego kręgosłupa. Stąd warto przyswoić sobie pewne podstawowe zasady, których należy się trzymać.

Przede wszystkim – zdrowie jest najważniejsze, więc jeśli umiemy ocenić trafnie swoje możliwości i stwierdzamy, że coś jest dla nas za ciężkie, nie podnośmy. Lepiej dostać burę od szefa niż trafić na pogotowie.

Druga sprawa to odpowiednia technika podnoszenia. Wiele osób robi podstawowy błąd – zwyczajnie schyla się i chwyta ciężką rzecz, unosząc ją przy tym w górę.

To łatwa droga do tego, by wypadł nam dysk lub doszło do innego uszkodzenia w rejonie kręgosłupa. Zamiast tego należy chwytać i podnosić ciężar z przysiadu, tak aby napięcie równo się rozkładało, a kręgosłup na jak największej długości pozostawał prosty.

http://stomatologiczne.net.pl/ leczenie paradontozy poznań