Dzieci – radość czy same problemy?

Rodzice kochają swoje pociechy, ale często także na nie narzekają. Okazuje się bowiem, ze proces wychowania wcale nie jest prosty i w zależności od tego w jakim wieku jest dziecko, pojawiają się różnego rodzaju trudności.

Gdy opiekujemy się zupełnym maluchem często jeszcze nie wiemy, jak to robić. Wszystko jest dla nas nowością, stresem, wyzwaniem, każda czynność napawa nas lękiem.

Po jakimś czasie wpadamy w rutynę, ale kiedy już zaczniemy się przyzwyczajać to dziecko rośnie i pojawiają się nowe przeszkody. Maluch zaczyna chodzić – musimy mieć oczy dookoła głowy i obserwować czy nic mu się nie stanie.

Kiedy dziecko idzie do przedszkola np. chatka kubusia puchatka musimy odpowiadać na jego pytania, objaśniać mu świat i uczyć, jak postępować z innymi ludźmi. Później zaczyna się szkoła i nasze dziecko robi się coraz bardziej samodzielne.

Często wtedy pojawiają się pierwsze oznaki buntu. Liceum i studia to często same problemy.

Ale i tak warto mieć dzieci, bo kiedy na wszystkich tych etapach staramy się je dobrze wychować to później są w stanie odwdzięczyć się nam dobrocią i miłością.

Ferie zimowe 2020 w górach