Dzieci, między którymi jest duża różnica wieku

mobilne.mapy-navi.com.pl

Wielu rodziców robi sobie przerwę między jednym dzieckiem a drugim. Czasem jest to celowe postępowanie, a czasem tak po prostu się układa, że najpierw jedno dziecko przychodzi na świat, a drugie dopiero kilka lat wcześniej. I wtedy rodzice często są w takiej sytuacji, że jedna z ich pociech jest już na tyle duża, że chodzi do szkoły, a druga jest niemowlakiem. Oczywiście wychowanie dzieci jest wówczas bardzo trudne, bowiem maluchy mają zupełnie inne potrzeby i zupełnie inne metody wobec nich się stosuje.

Niemowlęta to dla doświadczonych rodziców już mniejszy problem. Oczywiście pod warunkiem, że są w pełni zdrowie i nie ma żadnych sytuacji stresowych czy nietypowych. Dzieci śpią, jedzą i wymagają przewijania oraz zabierania ich na spacer. Posiadania w tym samym czasie dziecka siedmioletniego czy starszego to już inna historia.

Takiemu dziecku potrzebna jest rozmowa, objaśnianie mu świata, zwracanie uwagi na jego coraz poważniejsze problemy i odpowiadanie na coraz bardziej skomplikowane pytania.