Czyszczenie lakierowanego parkietu

Lakierowany parkiet jest niezwykle ozdobnym wykończeniem wnętrza, które świetnie wpisuje się w różnego rodzaju style aranżacji. Jednakże jest to typ podłogi, który wymaga starannej pielęgnacji, aby zachować swoje walory estetyczne przez długi czas.

W wyniku nieprawidłowej pielęgnacji lakierowanego parkietu, pojawiają się na nim różnego rodzaju przebarwienia oraz następuje matowanie powierzchni. Aby tego uniknąć należy systematycznie wycierać podłogę odpowiednimi środkami czyszczącymi, które możemy dostać w sklepach lub też przyrządzić samodzielnie.

Domowy płyn do czyszczenia lakierowanego parkietu przyrządza się z wody i amoniaku, gwarantujących estetyczny wygląd powierzchni oraz pozbycie się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Roztwór z wody i amoniaku pozwala także zaoszczędzić czas, bowiem po jego aplikacji nie musimy podłogi dodatkowo spłukiwać czy polerować.

Nie ulega wątpliwości, że domowe środki do czyszczenia lakierowanego parkietu są równie skuteczne jak detergenty, które możemy zakupić w sklepach. Dlatego też warto przy sprzątaniu sięgać po babcine rozwiązania, które najczęściej są bardzo proste i tanie.

Kapa liturgiczna http://ornaty.pl/pol_m_Szaty-Liturgiczne_Kapy-230.html kapa http://bumitech-posadzki.pl/posadzki-dekoracyjne/